Sladké pečivo

Koláč tukový s tvarohovou náplní 60 g nebo 180 g balený

Klasický moravský koláč z kynutého těsta uvnitř plněný tvarohovou náplní a na povrchu zdobený drobenkou a uprostřed s červenou ovocnou náplní.Koláč se dodává nebalený jednotlivě nebo balený na tácku po třech kusech. Nebalené koláče jsou na povrchu jemně pocukrovány.

Koláč sváteční 30 g

Koláček z kynutého těsta ve varu psaníčka s náplní makovou, tvarohovou, jablečnou a povidlovou. Na povrchu je koláč zdobený drobenkou. Dodává se jednotlivě jako směs výše uvedených náplní ne balený na tácku po osmi kusech rovněž jako směs. Koláčky jsou na povrchu jemně pocukrovány.

Koláč plundrový 50 g

Koláč z kynutého těsta provalovaného tukem. Jedná se o přechod mezi kynutým a listovým pečivem. Koláče jsou ve tvaru hřebene s náplní s příchutí oříšků, trojhránky s povidlovou náplní, šátečky s tvarohovou náplní a košíčky s náplní jablečnou. Koláče mají lesklý povrch. Dodávají se vždy jako směs.

Koláč plundrový s krémem 50g

Koláč z plundrového těsta ve tvaru psaníčka na povrchu s kolečkem z vanilkového krému a uprostřed s ovocnou náplní s meruňkovou příchutí. Meruňková ovocná náplň

vhodně doplňuje chuť vanilkového krému. Dodává se nebalený.

Loupáček 50 g

Výrobek z plundrového těsta. Má velký objem, těsto částečně listuje, je křehký,ale není suchý.

Povrch je zdoben mákem nebo drobenkou. Dodávají se volně.


Makový rohlíček – Martin 50g

Rohlíček z plundrového těsta plněný makovou náplní.

Pro jeho oblibu se nevyrábí pouze na Martina, ale celoročně.

Hřeben makový 100g

Klasický český výrobek z kynutého těsta plněný makovou náplní s lesklým povrchem. Dodává se i na tácku balený po dvou kusech.

Závin makový 280g

Závin z kynutého těsta s makovou náplní.
Je dodáván pouze balený.

Kobliha 50g

Smažený výrobek z kynutého těsta se zvýšeným obsahem vajec dodávající výrobku jemnou chuť, vláčnost a velký objem. Koblihy jsou plněny ovocnou náplní s meruňkovou příchutí. Dodávají se volně jemně pocukrované.

Bavorský vdolek 70 g

Složení je shodné jako u koblih. Vdolek je na povrchu ozdoben kroužkem z povidel a uprostřed je tvarohová náplň. Dodávají se volně.

Jidáš, Makovka, Zajíček, 80g

Tradiční český výrobek z kynutého těsta, s lesklou kůrkou. Makovka je sypaná mákem. Těsto je chuťově doplněno mírným citrónovým aroma.

Vánočka tuková 400g, 600g

Klasický český výrobek s původní recepturou za použití sladových přípravků a mléčné sušiny. Těsto obsahuje rozinky a je chuťově doplněno mírným citrónovým aroma. Výrobky mají lesklou zlatohnědou kůrku a jemnou, po žloutcích nažloutlou pórovitou střídku. Minimální trvanlivost u těchto výrobků je šest dnů.

Vánočka a mazanec sváteční

400g, 600g, Mazaneček 120g

Receptura na sváteční vánočky je obohacena o vyšší podíl cukru a tuku oproti vánočce tukové. Rovněž je zvýšen podíl rozinek. Dále je použito jemnějšího druhu tuku. Výrobky mají lesklou zlatohnědou kůrku sypanou sekanými vlašskými ořechy. Tyto výrobky se vyznačují jemnou sladkou chutí , doplněnou chutí rozinek a vlašských ořechů s mírným citrónovým aroma. Minimální trvanlivost u těchto výrobků je šest dnů.

Vánočka máslová
Mazanec máslový

Máslové vánočky a mazance patří mezi luxusní pekařské výrobky vyráběné pouze z čerstvého másla, se zvýšeným obsahem cukru a rozinek. Výrobky mají lesklou zlatohnědou kůrku sypanou plátky mandlí. Tyto výrobky se vyznačují jemnou sladkou máslovou chutí , doplněnou chutí rozinek a pražených mandlí s mírným citrónovým aroma. Minimální trvanlivost u těchto výrobků je šest dnů.

Makovník 400g

Výrobek moučníkového typu s velkým podílem máku, na povrchu zdobený bílou tukovou polevou. Do prodeje se dodává o hmotnosti 400g, balený na tácku. Výrobek se vyznačuje tmavohnědou kůrkou, propečenou střídkou a s lahodnou výrazně makovou vůní a chutí.

Permoník 400g

Výrobek moučníkového typu s velkým podílem kakaa ochucený perníkovým kořením. Vrchní část je zdobená bílou tukovou polevou. Dodává se balený jako řez na tácku.

Johnova pekárna Josefov
Školní 81
551 02 Jaroměř - Josefov


telefon: 491 812 514

fax: 491 812 514

e-mail: john.pek@cbox.cz


Prodejna potravin
Náměstí ČSA 17
tel: 491 426 944